Inkoustový reliéfní šperk

Throvo kladivo

 

Je typický tím, že na jeho povrchu je vytvořena jemná textura se vzorem, která je následně dobarvena , aby došlo ke zvýraznění vzoru reliéfu.

Na vytvoření inkoustového reliéfního šperku budete potřebovat měkkou polymerovou hmoty Fimo Soft nebo světlé odstíny polymerové hmoty Premo, lze použít i Sculpey Soufflé. Dále je třeba si připravit texturu, kterou přenesete na povrch šperku. Jako textura se používají již vyrobené pryžové textury od různých autorů a výrobců např. textury Cool Tools, textury od Lisa Pavelka, Helen Breill nebo Melanie Muir. Dají se koupit ve specializovaných eshopech pro výtvarné tvoření. Nebo si texturu vytvoříte sami z různých předmětů denní potřeby např. cedník na čaj, síťka na mýdlo, čistá podrážka boty apod. Fantasii se zde meze nekladou.

Textura se dobře obtiskne do měkké dobře zpracované polymerové hmoty. Z připraveného otexturovaného plátku hmoty pak následně vytvoříte šperk či dekoraci a hotový šperk vložíte do trouby k vytvrzení. Pozor! Doba a teplota pečení se liší podle druhu a značky polymerové hmoty, čtěte na obalu hmoty.

Po vychladnutí následuje fáze barvení reliéfu. K dobarvení můžete použít křídové pastely, alkoholové inkousty Adirondack nebo Piňata, různé metalické pudry a vosky, barvy typu Panpatel apod. Nakonec je povrch jemně obrousí a barvy se zafixují bezbarvým lakem na polymerovou hmotu.

 

 

 

 

 

Mgr. Blanka Prskavcová

Baví mě inspirovat lidi k objevení vlastní kreativity. Specializuji se na modelování z polymerové hmoty Fimo, Premo,Kato a Cernit a na další výtvarné techniky podporující rozvoj tvořivosti, která do života přináší aktivní relaxaci. Je to moje dlouhodobá vášeň.

Pomáhám dospělým a dětem objevit jejich vlastní tvůrčí potenciál na cestě osobního rozvoje. Učím lidi, jak se zbavit stresu a opět prožívat radost a uspokojení z vlastní originální tvorby. Více informací o mě dozvíte v mém příběhu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů